To takie proste!
Strona głowna  /  Wydarzenia
Wydarzenia

Dnia 30.10.2019 dzieci 6-letnie zostały zaproszone do przedszkola nr 66 na zajęcia przyrodnicze pt. " Nie radzimy nikomu brać zwierzaka z lasu do domu".

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08 09:04:52

Dzieci z grupy Pszczółek miały okazję wzięcia udziału w  Międzyprzedszkolnym Quizie Przyrodniczym organizowanym w ramach grantu ekologicznego „Zostaw w krzakach tego zwierzaka” organizowanego przez przedszkole nr 20 w Bydgoszczy. Celem quizu było rozwijanie postaw proekologicznych. Dzieci brały udział w poszczególnych konkurencjach sprawdzających ich wiedzę na temat otaczającej przyrody. Pszczółki zdobyły III miejsce, Pani Dyrektor przekazała nagrody dla uczestników oraz dla całej grupy. Bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do przedszkola, aby przekazać wiedzę rówieśnikom.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08 08:57:38

Podczas zajęć plastycznych Pszczółki wykonały z masy solnej jesienne jeżyki. Zajęcia te miały na celu doskonalenie motoryki małej poprzez ugniatanie masy oraz ozdabianie i nakłuwanie  jej makaronem. Dzieci wykazały się także kreatywnością podczas tworzenia swoich jeżyków.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08 08:46:34

W środę 9.10.2019r. grupa „Pszczółek” wybrała się do Biblioteki Wojewódzkiej- filii na Szwederowie. Dzieci podczas tego wyjścia miały okazję zaobserwować, na czym polega praca Pani Bibliotekarki oraz uczestniczyć w quizie na temat jesieni. Na koniec spotkania Pani Danuta zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek wręczając dzieciom książki z wierszami. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08 08:21:10

Przedszkolaki z zapartym tchem oglądały w przedszkolu przedstawienie w wykonaniu Teatru Bajecznego, który zaprezentował spektakl pt. „Zuzanna z Leśnej Krainy”. To adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena pt. "O dziewczynce, która podeptała chleb". Dzieci dowiedziały się, że "Choć świat nam tajemnicą, losem nieznanym... zawsze trzeba kochać i być kochanym!" "Dlaczego należy szanować chleb?" "Co zrobić, aby w serduszku panowała radość?"

 

więcej zdjęć                     i jeszcze tu

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02 11:27:54

Bardzo lubimy, gdy odwiedzają nas goście. A szczególnie lubimy, gdy są to nasi rodzice, i gdy bawią się z nami. Mama Poli zorganizowała dla Krasnali ciekawe zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne. Jak zawsze, spotkanie zakończyło się czytaniem książki. Dziękujemy! 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02 11:05:09

Poszły Misie na spacerek na słoneczko, na wiaterek
a tu lecą im na głowę liście żółte i brązowe...

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02 10:32:30

18 października Pracowite Skrzaty uczestniczyły w zajęciach z robotyki w pracowni komputerowej przy SP41. Dzieci świetnie sobie poradziły ze składaniem budowli według podanej instrukcji. Dziękujemy Pani prowadzącej i wolontariuszom z kl. 5 za zaproszenie, miłe przyjęcie i fajnie spędzony czas.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-21 01:37:45

Do naszych przedszkolaków przyjechały słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tancerki i śpiewaczki z zespołu ludowego "Kołaczkowianki", twórczynie rękodzieła ludowego- panie: Helena Wyrzykowska i Bożena Lefelbajn. Zapoznały dzieci ze sztuką regionalną, własnoręcznie wykonanymi kwiatami, śpiewały przedszkolne piosenki przy własnym akompaniamencie na pianinie, bawiły się i tańczyły z przedszkolakami w jesiennym, ale wesołym nastroju, pani Helena recytowała wiersze dla dzieci swojego autorstwa. Każda z grup przedszkolnych otrzymała w prezencie tomik jej wierszyków. Były pląsy, śpiewy, tańce oraz popisy grupowe i solowe przedszkolaków. 

 

 

więcej zdjęć

Pani Helena Wyrzykowska pisze wiersze nie tylko dla dzieci. Wydała już kilka tomików swojej twórczości. Pozwoliła nam  przytoczyć fragmenty, a my zachęcamy do zapoznania się z tymi i innymi utworami.
Książki pani Heleny można zakupić w cenie 20zł. 

     

   

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-29 23:37:34

Grupa Pracowitych Skrzatów wybrała się do Filharmonii Pomorskiej na koncert pt. "Nie taki znowu Straszny Dwór". Październikowe spotkanie prezentowało tajemnice, strachy i czary Strasznego Dworu.  Straszył sam Stanisław Moniuszko. Dowiedzieliśmy się od Cześnikowej, „dlaczego ów Dwór strasznym się zowie”. Wraz z Maciejem przeżywaliśmy lęki i słuchaliśmy z drżeniem opowieści Skołuby o zegarze starym. Wszystko zaś wyjaśnił nam z dobrotliwym uśmiechem i „w jednym słowie”, Miecznik, pan Strasznego Dworu. Przy okazji, mimochodem dzieci wysłuchały opowieści o operze, libretcie i poznały narodowe tony.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24 21:33:09

14 października w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Uczyliśmy się, jak szybko się zorganizować i uciekać z przedszkola w razie pożaru.Wszystkie grupy ewakuowały się bardzo szybko i w nagrodę nadzorujący akcję strażacy pozwolili przedszkolakom obejrzeć wóz strażacki i sprzęt gaśniczy.

 

KRASNALE                                                             MISIE

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24 20:44:30

Najstarsza grupa odwiedziła osiedlową filię Biblioteki Wojewódzkiej.Było to spotkanie z jesienną przygodą i mądra lekcja o wzajemnej pomocy. 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24 20:18:55

Witaminki, Witaminki.
Dla chłopczyka i dziewczynki.
Wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki!

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-23 01:18:36

4 października, z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT, w Przedszkolu nr 20 odbył się konkurs recytatorski "Zwierzęta w wierszach Jana Brzechwy". Nasze przedszkole reprezentował Samuel, który wygłosił wiersz pt. "Dzik". Występem tym zdobył 2. miejsce w kategorii wiekowej "3-4 lata". Brawo!!! Jesteśmy dumni!

 

  

   więcej zdjęć      Przedszkole nr 20

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-23 01:06:46

Dwie grupy: "PSZCZÓŁKI" i "PRACOWITE SKRZATY" wybrały się na boisko Szkoły Podstawowej nr 41, aby zobaczyć pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu Ksawerego i jego Taty.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29 18:38:39

Z okazji Dnia Przedszkolaka dostaliśmy zaproszenie od rodziców Antosia z naszej grupy do ich restauracji New China Town w samym sercu Bydgoszczy na Starym Mieście. Przygotowali dla nas prawdziwą ucztę w azjatyckim stylu. Raczyliśmy się pysznym makaronem, sajgonkami i kurczakiem w różnych egzotycznych odsłonach! Nasze brzuchy były pełne do wieczora, bo nie mogliśmy oprzeć się tym smakowitościom! Niniejszym oficjalnie potwierdzamy, że New China Town jest najlepszą restauracją w Polsce i przyznajemy maksymalną liczbę 25 gwiazdek od Pracowitych Skrzatów z Przedszkola nr 11. Dziękujemy!"

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29 17:57:22

Przez cały tydzień w związku z akcją "Sprzątanie świata" wszystkie dzieci utrwalały wiadomości i umiejętności z zakresu ochrony środowiska, segregacji odpadów, recyklingu. W piątek spotkaliśmy się wspólnie na zabawie podsumowującej tę akcję. okazało się, że w naszym przedszkolu rosną mali ekolodzy.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29 17:26:40

23 września (poniedziałek) 2019r. dzieci wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy”.

Celem tegorocznej akcji było przeprowadzenie kampanii promującej „Podjęcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami”.

  

 

Eko-plakat-ŚMIECI DO KOSZA
"EKO DZIECI WRZUCAJĄ DO KOSZA ŚMIECI."
 
"Zbieramy, zgniatamy i do kosza wrzucamy. Każdy Miś powie- chroń przyrodę, bądź dobrym ekologiem." 
To nasze ekologiczne hasło i wierszyk. Zrobiliśmy plakat i wiemy jak dbać o czystość wokół nas.

więcej zdjęć   

Wszystkie grupy stworzyły wiele ekologicznych prac plastycznych- obrazki, plakaty zachęcające do dbania o środowisko oraz wykorzystujące odpady, śmieci- totemy grup, zabawki z pudełek, rolek papierowych, przeczytanych gazet, itp

więcej zdjęć

Gazeta to dobry sposób na zajęcia muzyczne ruchowe i relaksacyjne.

więcej zdjęć

 więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-27 20:30:55

15 września obchodzimy Dzień Kropki. W naszym przedszkolu tego dnia wszyscy ubrani byli w stroje z kropkami- i dzieci, i panie. Było to święto kreatywności, odwagi, wiary we własne możliwości i zabawy. Przedszkolaki wysłuchały książeczki pt. "Kropka", wykonywały różne zadania związane z kropkami- powstało wiele prac plastycznych. 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-27 11:40:11

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka- wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

 

 

 

więcej zdjęć

 

Obchody rozpoczęły sie koncertem "Jaka to melodia?" w wykonaniu muzyków z Filharmonii Pomorskiej.
 Później pani dyrektor pasowała na przedszkolaków nowo przyjęte dzieci. Na koniec odbył się MINI BAL PRZEDSZKOLAKA- wspólne zabawy, tańce, pląsy, śpiewanie znanych i lubianych piosenek.
 

  

Święto przebiegało bardzo wesoło. Były zabawy, muzyka i niespodzianki dla dzieci. U starszaków były pyszne babeczki od jednej z mam, w pozostałych grupach inne słodkości. Przyjemnie minął czas.

 

więcej zdjęć   Pracowite Skrzaty

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25 22:07:33

W ostatnie trzy dni sierpnia w naszym przedszkolu są organizowane spotkania adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych. Razem ze swoją nową panią i rodzicami dzieci poznają nowe otoczenie, bawią się nowymi zabawkami, integrują z nowymi kolegami. 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25 21:27:45

Dzisiaj w przedszkolu gwar i gadanie,
dzisiaj starszaków jest pożegnanie.

 Miło było razem z wami bawić się tu zabawkami.
Teraz na was czeka szkoła, dźwięcznym głosem dzwonek woła.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-23 07:59:27

Jak co roku, nasze przedszkolaki wystąpiły podczas 38. Dni Szwederowa. W programie festynu były koncerty, pokazy Straży Pożarnej, wesołe miasteczko dla dzieci oraz mnóstwo innych atrakcji- między innymi występy dzieci z placówek oświatowych. Nasze przedszkolaki reprezentowały dwie grupy- Pracowite Skrzaty i Pszczółki. Wesoło bawili się i mali, i duzi. 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-16 22:40:08

7 czerwca 2019r. całe przedszkole wybrało się do Myślęcinka. Wyruszyliśmy autokarem z samego rana. Na miejscu obejrzeliśmy film przyrodniczy o lesie w czterech odsłonach- wiosną, latem, jesienią i zimą. Starsi oglądali eksponaty w sali mikroskopowej. Był spacer po ścieżce edukacyjnej, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko z kiełbaskami. 

 

zdjęcia      więcej zdjęć   

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-16 22:26:05

NASZE  PRZEDSZKOLE CYKLICZNIE  BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ  AKCJI  ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”     
W TYM ROKU ODBYŁA SIĘ ONA POD HASŁEM
,,Sportowcy czytają dzieciom”

Z TEJ OKAZJI W BYDGOSKIEJ MARINIE CZYTALI DZIECIOM ZAPROSZENI GOŚCIE:

 • ZŁOTY MEDALISTA HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY W GLASGOW- PAWEŁ WOJCIECHOWSKI
 • TRENER LEKKOATLETYKI -  WIESŁAW CZAPIEWSKI
 • STARSZY WIZYTATOR KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORIUM OŚWIATY -  JOANNA JENDYKIEWICZ - OWCZAREK  I KATARZYNA SOBIESZCZAŃSKA
 • ELŻBIETA RUSIELEWICZ –WICEWOJEWODA KUJ-POM)
 • WICEPPREZYDENT BYDGOSZCZY –JAN SZOPIŃSKI  
 • DR HAB.PROF. NADZW. –MARIUSZ ZAWODNIAK
 • REDAKTOR SPORTOWY TVB – HUBERT MALINOWSKI
 • RZECZNIK PRASOWY ZDMIKP – KRZYSZTOF KOSIEDOWSKI
 • DYREKTOR PRZEDSZKOLA NR 66 – ALINA NEJMAN
 • DYREKTOR SP NR 41 – WOJCIECH KONARSKI
 • DYREKTOR PRZEDSZKOLA NR 11 – ILONA KLINIKOWSKA

    

więcej zdjęć

 •  
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-10 15:26:12

Na terenie MDK nr 2 podczas trwania festynu z okazji Dnia Dziecka pt. "Słońce świeci dla wszystkich dzieci" odbył się SZÓSTY MINI- MARATON PRZEDSZKOLAKA organizowany przez nasze przedszkole. Rozgrzewkę przed startem poprowadził Andrzej Urbaniak- ultramaratończyk ze Stowarzyszenia CWZSZ ZAWISZA, który przebiegł w 2012r. z Kijowa do Warszawy w 16 dni - 850km. Każdy z uczestników mógł pokonać maraton w swoim stylu i tempie. Liczyło się zaliczenie trasy. Okazało się, że każdy został zwycięzcą. Przedszkolacy otrzymali pamiątkowe medale.
W tym roku biegliśmy nie tylko dla zdrowia, ale i z dobroci serca. Uczestnicy przynosili ze sobą zabawki, które zostały przekazane dzieciom z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Bydgoszczy przy ul. Stolarskiej.

   

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-06 23:41:36

W maju odbyła się X edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Podczas pięciu dni wszyscy zainteresowani mogli przekonać się na własnej skórze, co to właściwie jest ta cała nauka i czy nauka może być przygodą. Przedszkolacy ze starszych grup odwiedzili bydgoskie uczelnie, aby wziąć udział w wykładach, doświadczeniach, pokazach. 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-02 19:16:16

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w interaktywnych warsztatach przyrodniczo- badawczych, podczas których poznały najciekawsze kolorowe doświadczenia z fizyki, chemii i biologii. Dzieci samodzielnie wykonały proste eksperymenty trzymające w napięciu, budzące zaskoczenie i oddziałujące na zmysły. Temat spotkania: CZUJESZ CHEMIĘ. NAJBARDZIEJ EFEKTOWNE DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE RODEM Z KUCHNI. Świetnie bawili się i duzi, i mali.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-01 12:02:16

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Piraci i skarb pustyni" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Dowiedziały sie z niego, że największym skarbem dla człowieka jest przyjaźń i miłość. Po spektaklu odbyły się gry i zabawy sportowe w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie dzieci otrzymały upominki z okazji swojego święta.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-01 11:38:39

Pracowite Skrzaty pokazują swoim rodzicom, czego nauczyły się w przedszkolu.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-01 02:47:06

Co roku w maju, z okazji Dnia Matki, zbliżającego się Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca, urządzamy przedszkolne święto rodziny- FESTYN RODZINNY. Bawimy się w ogrodzie przedszkolnym. Tego dnia na dzieci, rodziców, okolicznych mieszkańców i naszych sympatyków czekało wiele atrakcji- wizyta Straży Pożarnej, Policji, pokazy taneczne przedszkolaków, malowanie twarzy, malowanie paznokci, kącik fryzjerski, kącik plastyczny, dogoterapia, kawiarenka z wypiekami rodziców, kącik szefowej kuchni, najlepsza wata na patyku w Bydgoszczy od pana Kazimierza, lody tajskie, animacje taneczne, rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "Spacer po Bydgoszczy", ogromne bańki mydlane i cuda z baloników. Było bardzo wesoło i nawet deszcz ustąpił miejsca słońcu. 

        więcej zdjęć 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-01 02:06:03

W ramach przygotowań do mini maratonu - kolejny trening z rodzicami. Dziś ćwiczy z nami tata Ksawerego.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-21 13:24:47

Tęcza, tęcza jaka ładna, 
błyszczy w górze kolorami.
Weźmy wszyscy się za ręce
namalujmy tęczę sami.

  
Przez cały tydzień dzieci z najmłodszej grupy ubierały się w kolory tęczy. W ten sposób utrwalały kolory, dowiedziały się, skąd się bierze tęcza oraz śpiewały pięknie o tęczy piosenkę. 
   więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-20 19:32:04

W tym roku już po raz szósty nasze przedszkole zorganizowało Letnie Igrzyska Przedszkolaków. Impreza odbyła się w sali gimnastycznej zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 41. Udział w zawodach sportowych brały dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Szwederowa. Podczas tegorocznej edycji odwiedził je wyjątkowy gość - lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce, mistrz świata z roku 2011 (Korea) - Paweł Wojciechowski. Mali zawodnicy poznali tajniki tej dyscypliny sportu. Zwycięzcami szóstych letnich igrzysk przedszkolaków byli wszyscy uczestnicy. Każdy po zakończonych zmaganiach otrzymał pamiątkowy medal.

   
 więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-20 18:14:13

Maluszki lubią, gdy ktoś im czyta, a Mama Poli i Wojtka lubi czytać dzieciom. Tym razem przeczytała nam książeczkę o pieskach. Było dużo liczenia. 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-20 16:37:27

Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie "Przedszkolna Rodzina Wspólne Zabawy Rozpoczyna". Impreza odbyła się na Chemiku, uczestniczyły w niej dzieci 6-letnie (zawodnicy), 5-letnie (tancerze) i pozostałe wraz z rodzicami (kibice).

    
więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-02 03:17:24

W ramach Dnia Ziemi w naszym przedszkolu zorganizowany został pokaz ekologiczny - "Eko - moda", którego celem było wykonanie strojów z odpadów, a następnie zaprezentowanie się w nich podczas przedszkolnego pokazu mody recyklingowej. Dzieci dowiedziały się dlaczego i jak należy dbać o środowisko naturalne i przyrodę, która nas otacza, dlaczego i w jaki sposób należy segregować odpady do pojemników w odpowiednim kolorze oraz dowiedziały się co oznacza słowo recykling. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na pokaz Eko-Mody, podczas którego zaprezentowały się w swoich strojach wykonanych ze śmieci. Wszyscy śmiałkowie zostali nagrodzenie za swój trud, który włożyli w przygotowanie strojów oraz prezentacje. 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-02 01:46:47

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków. W naszym przedszkolu dzieci utrwalały umiejętność segregowania śmieci, sprzątały ogród na terenie przedszkolnym, uświadomiły sobie zagrożenie ze strony wszechobecnego plastiku, zachęcały kolegów do korzystania z ekologicznych toreb wielokrotnego użytku podczas zakupów, wystąpiły w poKazie mody ekologicznej, dającej drugie życie odpadom. W wysprzątanym, czystym ogrodzie prowadziły obserwacje przyrodnicze. Był też czas na wesołą zabawę.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-02 01:26:43

Nasze przedszkole kolejny już raz wzięło udział w projekcie edukacyjnym "Leśna skrzynia skarbów". Jesienią w ramach projektu leśnicy z Nadleśnictwa Żołędowo zorganizowali konkurs pn. ,,Żołędziowe zbiory”. Polegał on na zbiorze żołędzi oraz kasztanów i dostarczeniu ich do wybranych leśnictw.Zwycięskie przedszkole dostarczyło aż 1588 kg kasztanów i 328 kg żołędzi. Nasze przedszkolaki także zbierały smakołyki dla leśnych zwierząt. Wiosną przyjechała do nas tytułowa skrzynia zawierająca pomoce dydaktyczne ułatwiające realizację w przedszkolu tematyki leśnej, przyrodniczej i ekologicznej. 

   

więcej zdjęć

jeszcze więcej

jeszcze więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-11 21:48:26

W naszym przedszkolu mieliśmy niecodziennych gości. Młodsi nawet troszeczkę się przestraszyli, ale po przyjaznym powitaniu strach szybko minął. Odwiedzili nas policjanci, aby przybliżyć przedszkolakom swoją pracę. Dzieci poznały mundur i wyposażenie policjanta na służbie, Przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące kierowców i pieszych na drodze. Sprawdziły, dlaczego tak ważne jest noszenie odblasku po zmroku, wiedzą, jaka ciężka jest kamizelka kuloodporna. Kiedy dorośniemy, oczywiście wszyscy zostaniemy policjantami! 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-11 21:15:19

Całe przedszkole ćwiczy z mamą Nicolki, gdy gra muzyka. Pani Patrycja proponuje układy ćwiczeń przy znanych przebojach, a dzieci chętnie biorą udział w zajęciach.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10 01:52:52

U Krasnali goście Mama Wojtka odwiedziła przedszkolaków, aby poczytać im ciekawostki o zwierzętach. Dzieci bardzo lubią karty z obrazkami, więc chętnie wykorzystały takie ze zwierzętami, aby dowiedzieć się jak najwięcej o ich życiu.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10 01:42:33

W sali dzieci sześcioletnich odbył się poranek słowno- muzyczny z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Każda z grup wiekowych zaprezentowała krótki program artystyczny. Następnie odbył się miniturniej wiedzy o zwyczajach związanych z powitaniem wiosny, wspólne zabawy oraz kolorowy korowód marszowy po osiedlu.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10 00:33:57

Dzieci 5-letnie "Pszczółki" wybrały sie na przedstawienie teatru lalek "Buratino" - TRZY ŚWINKI

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-09 10:25:14

27 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej. Wykorzystano utwory znanych autorów, znalezione w popularnych książkach oraz wiersze pisane przez rodziców w zaciszu domowym. 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-09 10:04:58

We wszystkich grupach wiekowych odbyły się gry i zabawy ruchowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów z FABRYKI SPORTU I REKREACJI. 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02 20:32:37

W piątek 22.02 grupa Krasnali wraz z Paniami wybrała się na wycieczkę do sklepu folklorystycznego mieszczącego się na ulicy Jezuickiej. Folkstar to skep z polską sztuką ludową i pamiątkami z Polski. Dzieci miały okazję zobaczyć w nim  najpiękniejsze ludowe rękodzieło oraz zachwycające wzory ludowe z Łowicza i innych regionów Polski, m.in. kaszubskie, kurpiowskie, podhalańskie, kujawskie, opolskie. Sklep folkowy, który odwiedziliśmy to nie tylko folk ozdoby i wyjątkowe gadżety ale także tradycyjne stroje ludowe, ludowe wycinanki, ręcznie robione bombki, ozdoby choinkowe, rękodzieło i wiele innych wyrobów twórców ludowych. Jednym z najatrakcyjniejszych etapów wycieczki był wybór pamiątkowego ołówka z ludowym wzorem. Wybór nie był łatwy jednak każdy Krasnal poradził sobie z nim. 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02 19:20:20

Podczas zajęć dzieci z grupy "Krasnale" miały okazję poznać wagę szalkową oraz zważyć swoje ulubione zabawki. Najcięższy okazał się piesek przyniesiony przez Marysię. Zabawa z wagą dostarczyła dzieciom nie tylko praktycznej wiedzy, ale także wiele radości. 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-13 20:55:11

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła nas Mama Nicoli z grupy Krasnali. W słuchaniu legend o powstaniu Bydgoszczy, Torunia oraz Syrenki Warszawskiej uczestniczyły także dzieci z grupy Misiów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące usłyszanych historii. Bardzo dziękujemy za odwiedziny. 

W dniu 25.02 dzieci z grupy Krasnale odwiedziła Mama Ewy. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” – przeczytała wiersz o gotowaniu, następnie zaprosiła dzieci do zabawy muzyczno-ruchowej z wykorzystaniem instrumentów. Żartobliwy język utworu, ale przede wszystkim znakomite zaprezentowanie tekstu przez Panią Annę spowodowały, że dzieci z ogromną uwagą słuchały wiersza. Dziękujemy za poświęcony czas i świetną zabawę. 

 
Mama Poli i Wojtka przeczytała Maluszkom książeczkę o żółwiku Franklinie, który zawsze się spóźniał, ale pewnego razu postanowił się pośpieszyć.

  więcej zdjęć

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-03 00:27:17

1. lutego Pracowite Skrzaty odwiedziły muzeum. Wzięły udział w warsztatach pt.: "Zabawy z kolorem".

  

więcej zdjęć        nowe zdjęcia

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-02 23:55:50

15.02.2019 r. przedszkolaki wzięły udział w koncercie pt.:„Rosyjska szkoła baletowa” w wykonaniu muzyków Filharmonii Pomorskiej. 

Dzieci dowiedziały się: Czym są pointy, pas, paczka? Kim jest primabalerina? Czym zajmuje się choreograf? Przeniosły się do mroźnej Rosji, posłuchały muzyki baletowej i rozgrzały się wykonując w jej rytmie piruety. Podziwiały historie opowiadane za pomocą tańca, wsłuchały się w muzykę rosyjskich kompozytorów.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-02 23:13:02

Przedszkolaki lubią zajęcia ruchowe organizowane na świeżym powietrzu, a także w sali. 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-19 01:00:12

Dziś w przedszkolu wielki bal
Tańczy razem ze sto par!

Czekaliśmy na ten dzień niecierpliwie! humory dopisywały. Nie zabrakło znanych piosenek, tańców, pląsów, konkursów.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-19 00:33:52

Dzień Babci, Dzień Dziadka to dopiero gratka,
Wnuki pięknie są ubrane, mają buzie roześmiane.
Niech nam żyje Dziadek, Babcia
Niech im zdrowie służy,
Niechaj uśmiech mają, aż po same uszy.

 


3-LATKI

więcej zdjęć


5-LATKI

więcej zdjęć


6-LATKI

więcej zdjęć

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13 02:05:05

ZIMOWE ZABAWY U PRACOWITYCH SKRZATÓW.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13 01:32:57

RANKIEM SIĘ ZBUDZIŁA, ŚNIEGU NASYPAŁA
BĘDZIE SANNA, BO NARESZCIE PRZYSZŁA ZIMA BIAŁA...

A śniegu ledwie starczyło na miniaturkę bałwana. Kiedy śnieg spadł następnym razem, ulepiliśmy tylko popiersie bałwana ;)
Za to radości u najmłodszych było wiele! 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13 01:14:36

Przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się uroczystość wigilijna zorganizowana przez grupę najstarszą- PRACOWITE SKRZATY. Wzięli w niej udział wszyscy pracownicy przedszkola, zaproszeni przedstawiciele Rady Rodziców oraz najważniejsi goście- przedszkolacy. Tradycyjnie już obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu 6-latków, było wspólne śpiewanie kolęd, składanie życzeń oraz tańce wokół choinki. Każda grupa spotkała się też ze swoimi bliskimi w przedszkolu, aby wspólnie poczuć świąteczny nastrój. Podczas tych imprez odwiedzał dzieci św. Mikołaj z prezentami. Rodzice przy herbatce oglądali przedstawienia przygotowane przez dzieci ze swoimi paniami.

 

więcej zdjęć

UROCZYSTOŚĆ WIGILIJNA U PSZCZÓŁEK

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-08 23:43:37

Pracowite Skrzaty nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia bez pachnących pierników.
Michel Moran byłby z was dumny!

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-08 22:51:15

Całe przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej "Dzieci i rodzice dla dzieci z Domu Dziecka". Na koniec starszacy zebrane prezenty zapakowali i z pomocą chętnej mamy upominki zostały przewiezione do czekających na św. Mikołaja dzieci.

Serdecznie dziękujemy!

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-08 21:44:43

 

Pracowite Skrzaty wraz z paniami zaprosiły swoich rodziców do udziału w zajęciu "Zdania, wyrazy, głoski i litery". Wspólnie utrwalaliśmy litery, bawiliśmy się słowami, układaliśmy zdania. 

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-08 21:22:25

W grudniu Pracowite Skrzaty brały udział w koncercie w Filharmonii Pomorskiej pt.: "Przedświąteczne kolędników nawoływanie". W polskich utworach świątecznych jest mowa o wielu instrumentach muzycznych i głosie. Odnajdziemy je prześpiewując teksty kolęd i pastorałek, a także piosenek z dzwoneczkami. Na czym zagrają pastuszkowie? Jaki instrument przyniesie kolędnik za diabła przebrany?  Czy któryś z trzech króli posiadał będzie talent muzyczny? Na te i inne pytania odpowiedź dało przedszkolakom grudniowe spotkanie. To co jest pewne od ponad dwóch tysięcy lat: Anioł zaśpiewał anielskim głosem!
  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-08 21:01:30

17 grudnia najmłodsza grupa- "Misie" wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 41 na zaproszenie dzieci i pań ze świetlicy. Uczniowie klasy IIa pokazali przedszkolakom jasełka, wszyscy wspólnie zaśpiewali znane kolędy oraz wykonali papierowe ozdoby świąteczne- choineczki. Odwiedził nas św. MIkołaj. Z każdym chwilkę porozmawiał i wręczył czekoladowe mikołajki.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-08 13:40:42

W poniedziałek, 26 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia- przytulankę. Było wspólne spotkanie, śpiewanie misiowych piosenek, recytowanie wierszyków, tańce i zabawy z niedźwiadkami, zagadki dla dużych i małych oraz bajka o Misiu Uszatku.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-23 21:35:23

W listopadzie przedszkolaki uczestniczyły w przedszkolnym koncercie "Jeszcze Polska nie zginęła" w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie może zabraknąć muzyki patriotycznej. Walczyć i wzbudzać nastroje patriotyczne, sprzeciwiać się zaborcom można za pomocą muzyki, czego najlepszym przykładem są kompozycje Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza czy Ignacego Jana Paderewskiego. Dzieci zatańczyły poloneza, a zabawnie było podczas pieśni "Dziad i baba" Stanisława Moniuszki. W roli baby- pani Ania! ;)
Koncert zakończyliśmy musztrą wojskową.

 

więcej zdjęć

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-22 17:39:16

6-latki wybrały sie na pocztę aby wysłać najbliższym świąteczne życzenia. Przy okazji poznały zakamarki poczty, pracę urzędników tej instytucji, drogę listu. Każdy spróbował swych sił w zawodzie pocztowca. Na koniec dzieci wrzuciły swoje kartki świąteczne do skrzynki. Wesołych Świąt!

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-21 00:57:11

Z okazji "Mikołajek" dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt."Śnieżna dama" w wykonaniu Teatru Bajeczneego z Bydgoszczy. Bohaterom pomógł święty Mikołaj, który odwiedził także naszych przedszkolaków i zostawił dla nich upominki.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16 09:28:18

Grupa "Pszczółek" odwiedziła kolegów z Przedszkola nr 66, aby wspólnie poznawać przyrodę.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16 09:14:56

Grupa 5-latków "Pszczółki" odwiedziła Muzeum Archeologiczne.

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16 09:04:50

W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM odwiedziła starszaków mama Oli, aby z nami poczytać. Były historyjki o misiach i wierszowana gimnastyka buzi i języka.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16 08:57:11

Rzecz to wielka niesłychanie,gdy starszakiem się zostanie. 
Wtedy wszystko trzeba wiedzieć, pięknie bajkę opowiedzieć, 
narysować, tańczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać. 
Znać zasady wychowania, pięknie uczyć się czytania. 
W głowach wiedza zostać musi, choć lenistwo człeka kusi.

Wielka uroczystość w naszym przedszkolu- PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA wszystkich nowicjuszy. Uroczystości uświetnili starszacy- Pracowite Skrzaty. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem mianowała maluszki i nowe średniaki prawdziwymi przedszkolakami. Gratulujemy!

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11 00:09:45

AKADEMIA MAŁEGO BADACZA - Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w interaktywnych warsztatach przyrodniczo- badawczych, podczas których poznały kolorowe, ciekawe doświadczenia z fizyki i chemii. Dzieci samodzielnie wykonały proste eksperymenty- trzymające w napięciu, budzące zaskoczenie i oddziałujące na zmysły. 

    

więcej zdjęć     zdjęcia 6-l

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09 21:03:20

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości mama Misi- pani Olga, czytała książki o tematyce historycznej. Dziękujemy!

  więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09 20:28:51

9 listopada w naszym przedszkolu spotkały się wszystkie przedszkolaki, personel oraz przedstawiciele rodziców naszych dzieci, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość poprowadziła pani Iwona z grupą Pracowitych Skrzatów, które przedstawiły krótki rys historyczny, wszystkie grupy przygotowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz tańce narodowe. Pszczółki weszły pięknym polonezem, był kujawiak i krakowiaczek w wykonaniu najmłodszych. Pani dyrektor przeczytała legendę o powstaniu państwa polskiego. Imprezę uświetniła pani Marzena, mama Kalinki koncertem granum na pianinie. O godzinie 11:11 wszyscy zebrani powstali, by odśpiewać hymn państwowy. Było pięknie i wzruszająco.

Na deser dzieci jadły tradycyjne rogale marcińskie.
Wcześniej dzieci wykonywały różne prace plastyczne na temat 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

        
więcej zdjęć   zdjęcia   nowe zdjęcia

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09 19:35:06

4-letnie Krasnale zamieniły się w czarodziejów i wyczarowały mnóstwo piany podczas zajęć pt. "Zabawy z pianą". Był eksperyment, ćwiczenie oddechowe i dużo zabawy!

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09 18:46:01

31.10.2018r. z okazji zliżajacego się Dnia Wszystkich Świętych  Pracowite Skrzaty, Pszczółki i Krasnale wybrały się pod Pomnik Ku Czci Ofiar Zbrodni Hitlerowskich. 

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07 00:06:37

Taki duży, taki mały- może dobry być! Wszyscy dobrzy z naszego przedszkola bawili się na balu przebierańców. Były tańce, pląsy, wspólne zabawy młodszych i starszych, w kółeczku i w pociągu, przy muzyce dziecięcej i tej dorosłej, nowej i nieco starszej. Wszyscy byli dla siebie naprawdę mili!

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06 23:24:05

Przedszkolaki obejrzały w październiku przedstawienie w wykonaniu teatru "Blaszany bębenek" pt. SKARB TO NIE TYLKO ZŁOTO. Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazuje się, że czekają ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci udaje im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliżył widzom, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.

 

więcej zdjęć

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06 22:31:40

Pracowite Skrzaty wzięły udział w imprezie I Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków w piłce nożnej "Bergovia CUP 2018". Zabawa była udana, wszystkie przedszkola otrzymały jednakowe puchary, bo wszyscy okazali się zwycięzcami!

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06 00:19:44

W każdy piątek Pracowite Skrzaty samodzielnie przygotowują sobie śniadanie. Jest pysznie i zdrowo! Od czasu do czasu zaś, szykujemy danie specjalne- na przykład sałatkę owocową. Smacznego!

 
 

więcej zdjęć śnadanie                 więcej zdjęć owoce
 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 23:02:11

Pracowite Skrzaty odwiedziły bibliotekę osiedlową, aby uczestniczyć w lekcji pt. "Dzień zwierząt" Czytała Pani Danusia, czytały dzieci, a na koniec było wspólne rysowanie.

 

więcej zdjęć       

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 22:39:58

Kto się z nami bawić chce
w kasztankową grę?

Nasze przedszkole brało aktywny udział w zbieraniu kasztanów i żołędzi dla zwierząt. Zanim jednak przekazaliśmy nasze zbiory do konsumpcji, sami się nimi pobawiliśmy. Kasztany zostały zważone, policzone, osłuchane, wygłaskane, a także wykorzystane do układania mozaiki. Małe dziki pewnie usłyszałyby od mamy: "Nie baw się jedzeniem!" ;)

 

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:50:33

19 września najstarsze grupy pojechały na wycieczkę autokarową do rezerwatu archeologicznego w Biskupinie. Dzieci poznały życie codzienne pradawnych mieszkańców Biskupina, zwiedziły ich chatę, dowiedziały się o sposobach zdobywania żywności , o sprzętach i przedmiotach codziennego użytku będących wyposażeniem chaty, poznały narzędzia, warsztat tkacki, stroje, zabawki, a nawet instrumenty muzyczne. Podczas festynu archeologicznego przedszkolaki posłuchały opowieści o polowaniach i tworzeniu narzędzi z kamienia. To była bardzo interesująca wyprawa.

        więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:23:04

Najmłodsi przedszkolacy z grupy I "Misie" pięknie bawią się w swojej sali i w ogrodzie przedszkolnym. Lubimy jesień! 

  

więcej zdjęć w sali                                                     więcej zdjęć w ogrodzie

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 14:15:02

21 września 2018r. odbyło się „Sprzątanie Świata”- dzieci wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem
„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ” 
Celem tegorocznej edycji było przeprowadzenie kampanii promującej zasady segregacji odpadów na 5 frakcji i podkreślenie wagi poprawności segregowania odpadów.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25 19:35:59

20 września 2018r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
W tym dniu o godz. 9:00 odbył się koncert w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej pt. „Spacer alejkami Schönbrunn”.
Po koncercie były zabawy muzyczno- ruchowe i taneczne w sali starszaków. Na koniec dla wszystkich- słodkości.

   

więcej zdjęć

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-19 20:27:53

Kochany nasz roczku szkolny
Czyś ty złote skrzydła miał
Czyś siedmiomilowe buty sobie ubrał ? 
Dopiero przyszedłeś i odchodzisz już ? 
I mówisz dzieciom żegnajcie, bo wakacje już ! 

  

Dzieci z najstarszej grupy "Pracowite Skrzaty" spotkały się na uroczystości pożegnalnej. Żegnały się ze swoimi paniami, kolegami i koleżankami, młodszymi przedszkolakami, wspominały dawne, dobre czasy, wspólne zabawy, wyprawy przedszkolne. Na zakończenie była wspólna wyprawa na lody, pyszny tort oraz uroczystość dla rodziców.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-05 01:17:15

       

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-04 09:55:58

W maju odbyło się w przedszkolu zajęcie otwarte dla rodziców dzieci gr. III pt. "Majowa łąka". Wszyscy aktywnie uczestniczyli w działaniach. Powstały piękne, kolorowe kwiatowe prace.

  

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-03 08:08:05

W czerwcu odbyła się nasza wspólna przedszkolna wycieczka. Wszyscy- od malucha, po starszaka, pojechali autokarem do leśniczówki w Żołędowie. Dzieci zwiedziły ścieżki edukacyjne, pokonkursową wystawę plastycznych prac ekologicznych, zobaczyły kamienną stację meteorologiczną, zajrzały do ula, pobawiły się sprzętem sportowym na łonie przyrody oraz zjadły górę kiełbasek prosto z ogniska. Na świeżym powietrzu smakowało lepiej!

    

więcej zdjęć       drugi aparat

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-02 21:48:21

7 czerwca 2018roku w Domu Kultury "Modraczek" odbyły się II Konfrontacje Artystyczne Przedszkolaka PRZEDSZKOLNA SCENA PIOSENKI I TEATRU. Na imprezie tej swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały Pracowite Skrzaty. Przedstawiły inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt "Rzepka" za pomocą mowy ciała, ruchu, gestu oraz znanych przebojów muzycznych. Występ bardzo się spodobał, nasi starszacy zajęli I miejsce w kategorii "przedstawienie teatralne".
Gratulacje!!! Jesteśmy z Was dumni!!!

   

więcej zdjęć

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-02 18:58:50