To takie proste!
Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu

Przedszkole nr 11 przy ul. Chołoniewskiego 9 w Bydgoszczy, znajduje się w parterowym, wolnostojącym budynku znajdującym się w środku osiedla Szwederowo z dala od zgiełku ulicznego. Wokół placówki usytuowany jest duży i zielony plac zabaw, wyposażony w atestowany i atrakcyjny sprzęt terenowy.
Przedszkole jest placówką publiczną, prowadzi działalność opiekuńczo- wychowawczo- dydaktyczną dla dzieci od 3 do 6 lat. Czynne jest w godzinach 6:00 - 17:00. Organem nadzorującym jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Organem prowadzącym jest Miasto Bydgoszcz.

Nasze przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców, działamy konsekwentnie metodami aktywnymi z zachowaniem poczucia bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Współtwórcami naszych działań są rodzice świadomi swojej roli w życiu placówki. Koncepcję jakościowego rozwoju placówki opieramy na wzajemnym dialogu wszystkich podmiotów- dzieci, rodziców i nauczycieli oraz środowiska lokalnego.

Naczelnym naszym zadaniem jest wspomaganie rozwoju dziecka w celu osiągnięcia przez nie gotowości szkolnej oraz umożliwienie im odnoszenia sukcesów, na miarę ich własnych możliwości.
Pracę naszą opieramy na programie wychowania przedszkolnego pt.: "Od zabawy do nauki" - praca zbiorowa wydawnictwa Nowa Era. Program rozwoju określa zadania służące doskonaleniu jakości pracy przedszkola w zakresie bazy, kadry i efektów pracy z dziećmi. Koncentrują się one wokół edukacji społecznej dzieci. na każdy rok szkolny określone jest priorytetowe zadanie- dziecko uczy się życia w społeczeństwie poczynając od najbliższego otoczenia- rodzina, przedszkole, środowisko lokalne, do dalszego otoczenia- ojczyzna, świat

Placówka zapewnia dzieciom , rodzicom oraz pracownikom zdrowe, bezpieczne i higieniczne warunki do realizacji przyjętych zadań. Wyposażenie ( meble, kąciki zabaw, pomoce dydaktyczne itp. ) zgodne z przyjętymi normami, odpowiednie do wieku i możliwości dzieci. Otoczenie przedszkola - plac zabaw przestrzenny, otoczony zielenią; wyposażony w bezpieczny sprzęt zabawowy. Zabawy dowolne i edukacyjne w ogrodzie są bezpieczne zgodnie z zamieszczoną instrukcją.

Przedszkole organizuje corocznie imprezy dla środowiska rodzinnego oraz lokalnego. Dzieci z naszej placówki są zapraszane do zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i kulturalnych oraz instytucji bydgoskich na różne uroczystości. Placówka poprzez swoją stronę internetową, notatki w prasie, folder informacyjny promuje swoje osiągnięcia.

Kadrę pedagogiczną stanowią wykwalifikowani pedagodzy, zaangażowani w swoją pracę, pełni pomysłów, dbający o miłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu.
Nauczycielki cyklicznie podnoszą swoje kwalifikacje zdobywając kolejne stopnie awansu zawodowego. . Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystują w pracy z dziećmi. Stosują różnorodne metody nakierowane na rozwój dzieci:
- werbalne,

gr. III " Pszczółki"
  mgr Sabina Mrozińska - nauczyciel dyplomowany
  mgr Joanna Faltyńska - nauczyciel kontraktowy
 gr. IV " Pracowite Skrzaty"

mgr Iwona Koncewicz - nauczyciel dyplomowany
 mgr Beata Kęsik - nauczyciel mianowany